top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hemen kayıt olun size uygun projelerde sizinle bağlantıya geçelim .

Sorularınız mı var?
İşte cevaplar.

Sıkça Sorulan Sorular

 

 

Üyelik benim kontrolümde mi?

Üyelik sisteminden istediğiniz her zaman üyelik durumunuzu siz belirleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman üyelik durumunuzu AKTİF istediğiniz zaman PASİF duruma getirme imkanınız var.

 

Ekparakazan'dan istemediğim bir email trafiği olurmu?

Ekparakazan kesinlikle bir pazarlama faaliyeti değildir. Size gelecek emailler  yalnızca PAZAR ARAŞTIRMA projelelerine yönelik duyurular olur.

 

Proje duyuruları nasıl gelir?

Üyelik işlemleriniz sırasında sizden doldurmanız istenen formda demografik durumunuzu ve ürün sahipliği bilgileriniz istenmektedir. Data bankımızda size ait olan ve gizliliği tamamen tarafımızca garanti altında olan bu bilgiler çerçevesinde projeye göre uygun kişiler tespit edilir ve sadece uygun olan kişilere email ile  bilgilendirme yapılır.

 

Her projeya katılmak zorundamıyım?

Katılmak istemek veya istememek size bağlıdır. Üyeliğiniz aktif olmasına rağmen eğer uygun değilseniz  katılmak istemiyorum seçeneğinizi her zaman kullanabilirsiniz.

 

Üyelik yaptığım zaman bir ücret ödemem gerekiyormu?

Üyelik hiç bir ücrete bağlı değildir. Herhangi bir ücret tarafınızdan istenmeyecektir.

 

Pazar Araştırması çalışmaların ana amacı nedir?

Pazar araştırmaları aslında objektif bir data toplama tekniğidir. Özellikle bu şekilde gerçekleştirilen tüketici araştırmaları firmaların ürün geliştirmek, müşteri memnuniyetini ölçümlemek, üretilen ürün ve verdikleri servis kalitesini geliştirmek için tüketicilerin fikir görüş ve önerilerine başvurdukları bir yöntemdir.

 

Kimliğim güvende mi?

Tüm dünyada belirlenmiş pazar araştırmaları etik kural ve kodları çerçevesinde hiçbir zaman anket çalışmalarına katılan katılımcıların kimlik bilgileri paylaşılmaz ve açıklanmaz, sonuçlar ancak demografik dağılımlara göre genel bulgular olarak paylaşılır. Ancak  özel çalışmalarda izniniz alınarak müşteriye bilgileriniz verilebilir.

 

 

Ödeme Sistemi Nasıl İşler?

 

 

Katıldığınız her toplantı veya anket çalışması için farklı tutarlarda para kazanırsınız. Ödemeler proje bazlı olarak yapılır.

Anketlerden kazanacağınız tutar anketteki soru sayısına ve anketin konusuna göre değişiklik gösterebilir. Ankete başlamadan önce anketin tutarı ile ilgili bilgi verilir. Burada proje bazlı olarak belirlenen tutarlarda ana etkenler projenin kapsamı, zorluk derecesi ve süresi olarak tanımlanabilir. Her proje için ve her çalışma alanı için farklı bir bedel belirlenir.

Çalışmanın sonunda çalışmanız çerçevesinde gerçekleştirdiğiniz belgelerin tüm kontrolleri yapıldıktan sonra ödemeler gerçekleşir.

Elde edilen verilerin güvenilirliği ve kalitesi ve buna bağlı olarak anket sonuçlarının kalitesinin yüksek olması kritik önem taşımaktadır. Bu nedenle üyelerimiz tarafından kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir.  

Her proje başlangıcında size mutlaka bilgi verilir ve kabul etmeniz durumunda projeye dahil edilirsiniz.

Anket için belirtilen tutarı tam kazanabilmek için üyelik bilgilerine TC kimlik numaranı girmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde gerçek bir kullanıcı ve tek bir hesabın olduğunu garanti edebiliyoruz.

Yapılan çalışma sonunda tarafınıza ulaştırılacak ve sadece içinde para yüklü olan kart ile  ödemeleriniz yapılacaktır.

 

Ödemeler proje bazlı olarak yapılır. Her proje için ve her çalışma alanı için farklı bir bedel belirlenir. Burada proje bazlı olarak belirlenen tutarlarda ana etkenler projenin kapsamı, zorluk derecesi ve süresi olarak tanımlanabilir. Çalışmanın sonunda çalışmanız çerçevesinde gerçekleştirdiğiniz belgelerin tüm kontrolleri yapıldıktan sonra ödemeler gerçekleşir. Her proje başlangıcında size mutlaka bilgi verilir ve kabul etmeniz durumunda projeye dahil edilirsiniz. Yapılan çalışma sonunda tarafınıza ulaştırılacak ve sadece içinde para yüklü olan kart ile  ödemeleriniz yapılacaktır. İkinci bir alternatif ise STK'lara sizin adınıza bağış yapılmasıdır. Dilediğinizde bu şekilde bağışta bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-

3-

4-

1-

5-

6-

7-

ekparakazan, gizli müşteri
bottom of page